+420 604 99 60 44
 info@vynalezy.cz 
VYNALEZY.cz
ochrana průmyslového vlastnictví
  ZPŮSOB ochrany  
  vynález (patent)  
  zlepšovací návrh  
  užitný vzor  
  průmyslový vzor  
  ochranná známka  
  ROZSAH ochrany  
  Česká republika  
  zahraničí  
  ODKAZY  
  legislativa  
  instituce  
  VYNALEZY.cz  
  kontakt  
  ceny  
  reference  
  začněte správně  
začněte správně | zeptat se |

první krok
Zavolejte nám. Opravdu. Pár minut hovoru může ušetřit hodně práce. Nechte si poradit, jak správně připravit podklady. Vzájemně si tak ušetříme čas a vyhneme se komplikacím.

text konceptu
Pokud je to jen trochu možné, nepoužívejte žádné formátování textu. Finální texty přihlášek mají svá pravidla a těměř jistě připravíte svůj text jinak, než jak má správně být. Veškeré potřebné úpravy uděláme. Nepoužívejte odsazení textu, jiné řádkování, úvodní stránku, obsah, nadpisy, formáty odstavce, vlastní záhlaví/zápatí ani žádné další vymoženosti textových editorů. Jen to bude zdržovat při další práci.
Ideálně nám zašlete texty jen jako prostý text TXT. Smyslem je předat si pouze vlastní informaci. Pouze vlastní obsah.

Pokud přeci jen chcete nastavit formát textu, nastavte toto:
písmo ariel, velikost 13, řádkování 1,5, čísla stránek nahoře uprostřed, 30 řádek po 60 úhozech (normostrana)

obrázky, grafy, tabulky...
Nevytvářejte v textu přihlášky žádné grafické prvky. Nepoužívejte například kreslicí nástroje textového editoru. Všechny grafy, obrázky, tabulky, výkresy a další vložíme do textu jako OBRÁZKY. Ideálně nám tato data pošlete odděleně od textu a výsledné formátování už nechte na nás. Pokud bude potřeba upravit něco v takovém souboru, upravíme (nebo upravíte) zrojový soubor a do textu přihlášky se opět vloží až vyexportovaný obrázek.

programy
Pro psaní textů používáme kancelářský balík LibreOffice. Doporučujeme jeho instalaci, je zdarma pro všechny paltformy. Snad mimo hodně specifických CAD souborů si nemáme problém poradit s jakýmkoli obsahem. Vaše běžné obrázky, grafy atd. jsme schopni pomocí našich programů vhodně upravit.

formáty souborů (dat)
Naši klienti používají počítaše s Windows, Mac OS i Linuxem. Jsme schopni přijmou všechny běžně rozšířené formáty textu a obrázků. Směrem od nás však budete dostávat textové dokumenty pod svobodnou licencí ve formátu OpenDocument tak, aby bylo zaručeno, že je bezproblémově otevřete na všech používaných platformách.

Dále uvádíme několik různých formátů souborů, se kterými se můžete setkat:

  • Jak otevírat různé formáty souborů?
  • PDF, pro zaslání finální verze dokumentu, kterou již nelze dále upravovat.
  • Textové soubory: TXT, DOC, DOCX, ODT, RTF.
  • Obrázky: JPG/JPEG, GIF, PNG, TIFF.
  • Archivy: RAR, ZIP.

Na jednotlivé úřady se posílají jejich vlastní elektonicky vyplněné formuláře, případně se přikládají texty ve formátu PDF. O toto se postaráme.

datová schránka
Pokud nejste státem zřízená organizace a chcete mít možnost od nás dostávat zprávy do své datové schánky, pravděpodobně si budete muset v nastavení své datové schránky povolit možnost "příjem poštovních datových zpráv". Jak to udělat zjistíte pomocí tohoto návodu. Příjem poštovních datových zpráv je zdarma. Jejich odesílání je zpoplatněno.

PATENTOVÁ KANCELÁŘ – VYNALEZY.cz
Michelská 18/12a
140 00  Praha 4
Česká republika
  Neváhejte nám ZDARMA položit svůj dotaz!  
+420 604 99 60 44  (cz,de)
info@vynalezy.cz  (cz,de,en)
www.VYNALEZY.cz